Baumit

Myšlienky s budúcnosťou.

AKTUALITY - ARCHÍV

 • Predtým ako prepukne sezóna

  Predtým ako prepukne sezóna

  Zimný čas každý z nás využíva rôzne. Mnohí príchod zimy už netrpezlivo očakávali. Veď je to čas, kedy si konečne oddýchnu od stavebného boomu, trochu zrelaxujú a sviatočný a novoročný čas strávia v kruhu svojich blízkych. Začiatkom roka sa akoby všetko zrazu čarovným prútikom zmení a ľudia sú opäť plní sily, elánu a energie. Využite túto novú silu a pripravte sa na novú stavebnú sezónu. Nenechajte nič na náhodu. 

  Predtým ako prepukne sezóna
 • Trojlístok šťastia

  Trojlístok šťastia

  Trojlístok šťastia už má svojich výhercov! V uplynulých piatich týždňoch od 21.10. do 23.11.2017 mali možnosť čitatelia regionálnych novín regionPRESS po celom Slovensku zapojiť sa do predvianočnej súťaže s Trojlístkom šťastia. Úlohou bolo zbierať súťažné kupóny, nalepiť ich na hraciu kartu a odoslať do centrály spoločnosti regionPRESS v Trnave. Súťažilo sa o dve vecné ceny, a to Zateplenie Baumit open s hrúbkou izolantu 14 cm o ploche 100 m2 alebo Obnova fasády pomocou fasádnej farby Baumit StarColor o ploche 200 m2.

  Trojlístok šťastia
 • Rady a tipy pre stavbu pred zimou

  Rady a tipy pre stavbu pred zimou

  Premenlivé jesenné počasie, skorý príchod zimy a vrtochy počasia sú strašiakom pre mnohých stavbárov, hlavne fasádnikov. Sledovanie predpovede počasia sa stáva zrazu každodennou záležitosťou.  Ako si poradiť na stavbe pred zimou a pri nestabilnom počasí? Na tipy a rady sme sa opýtali technických poradcov. RADY A TIPY PRE STAVBU PRED ZIMOU (BLOG)

  Rady a tipy pre stavbu pred zimou
 • Baumit Magazin

  Baumit Magazin

  Koniec roka sa nezadržateľne blíži, ak si nájdete chvíľku času na prečítanie nového čísla Baumit Magazinu, poteší nás to. Ešte raz si s nami môžete pozrieť ocenené stavby v súťaži Fasáda roka 2017, ktorej cieľ ostáva rovnaký, a to trvalé presadzovanie a podpora kvality fasád. Pozývame vás na výstavu, ktorá mapuje vývoj slovenského rodinného domu za posledných desať rokov a ukážeme vám tiež obnovené fasády dvoch objektov v centre mesta Svätý Jur, ktorý je pamiatkovou rezerváciou.

  Baumit Magazin
 • Baumit Magazin

  Baumit Magazin

  Nové číslo magazínu pre všetkých priaznivcov spoločnosti Baumit. Tentokrát plný farieb, ale aj zaujímavých inšpiratívnych tém zo sveta, ako aj z vlastnej "kuchyne". Príjemné čítanie Baumit Magazin

  Baumit Magazin
 • Baumit Cenník 2017

  Baumit Cenník 2017

  Milí priatelia, prinášame Vám nový Baumit Cenník platný od 1. marca 2017. Inšpirujte sa a vyberajte - tak ako doteraz, i v roku 2017 sme tu pre Vás, pripravení pomôcť a poradiť. 

  Baumit Cenník 2017
 • Sme jedna rodina

  Sme jedna rodina

  Predaj divízie Wietersdorfer Baustoff-Sparte je ukončený. Skupina Wopfinger Gruppe získava tak 27 spoločnností v 14 krajinách spolu s právami na značku "Baumit" a "KEMA". Baumit naďalej zostáva rodinnou firmou.

  Sme jedna rodina
 • Baumit Fasáda roka 2017

  Baumit Fasáda roka 2017

  9. ročník súťaže Baumit Fasáda roka 2017 už pozná svojich víťazov. Slávnostné vyhlásenie výsledkov 9. ročníka súťaže sa uskutočnilo v stredu 21. júna 2017 v priestoroch kina Cinemax v Bory Mall v Bratislave. Pozrite si nominované a ocenené diela tejto prestížnej súťaže, ktorej cieľ ostáva rovnaký, a to trvalé presadzovanie a podpora kvality fasád novostavieb, rekonštruovaných a sanovaných budov na Slovensku a zároveň ocenenie tých najlepších riešení.

  Baumit Fasáda roka 2017
 • Baumit Piestingtallauf 2016

  Baumit Piestingtallauf 2016

  BE FIT WITH BAUMIT! Beh prekrásnym údolím riečky Piesting s cieľom priamo v rakúskom výrobnom závode vo Wopfingu. Toto krásne podujatie organizuje materská firma Baumit v Rakúsku. 15. ročník zastupovali naši kolegovia športovci a naši zákazníci. 

  Baumit Piestingtallauf 2016
 • Škola tradičných remesiel

  Škola tradičných remesiel

  Obnova historických fasád - omietky a dekoratívne prvky fasády Baumit podporuje tradičné stavebné remeslá. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť vyskúšať si prácu s tradičnými omietkami a nátermi, ako aj spoznať základné spôsoby sanácie. 10. - 14. október 2016 vo Svätom Jure.

  Škola tradičných remesiel
 • Baumit a šport

  Baumit a šport

  Baumit so športovým duchom :) Na konci septembra sa uskutočnil golfový turnaj architektov. A Baumit sa stal jedným z partnerov. Baumit tím sa v auguste zúčastnil na šesťnástom ročníku futbalového turnaja Jaga Cup 2016 v Pezinku.

  Baumit a šport
 • Spoľahlivý výrobný podnik 2015

  Spoľahlivý výrobný podnik 2015

  Baumit získal známku „Spoľahlivý výrobný podnik 2015“ a tak vyhovel kritériám hodnotenia ekonomického zdravia a dobrej platobnej morálke. Vyhovelo len 5,6 % z 4.117 firiem.

  Spoľahlivý výrobný podnik 2015
 • Baumit rybačka 2016

  Baumit rybačka 2016

  Spoločná rybačka s našimi Baumit partnermi a priateľmi na rybníkoch Carp Paradise v Zemianskej Oľči. Pohodová rybačka v nádhernom prostredí rybárskeho revíru.

  Baumit rybačka 2016
 • Baumit Magazin

  Baumit Magazin

  Magazín pre našich partnerov a priateľov Zaujímavé témy o obnove fasády, kreatívnej architektúre, o medzinárodnom pôsobení spoločnosti Baumit aj o dianí na domácej pôde. Slovensko - víťazná krajina v súťaži Baumit Life Challenge 2016! Pestrosť tém sa už stala akýmsi štandardom. Dozviete sa aj o našich aktivitách s mladou generáciou, o nadčasovosti kameňa v interiéri, o tom, ako je možné verejný priestor a zatepľovanie preniesť do návrhu šiat, alebo pár receptov na "sladký život".

  Baumit Magazin
 • Baumit Cup 2016

  Baumit Cup 2016

  ČSFA pravidelne organizuje veľký medzinárodný turnaj mládeže. Baumit Cup 2016 sa uskutočnil v sobotu 18. júna v Malackách v Zámockom parku. Turnaj prišli podporiť aj ľudia z Baumitu, riaditeľ pán Luboš Fussek, Karin Lachká a Marián Lachký.

  Baumit Cup 2016
 • Baumit Life Challenge 2016

  Baumit Life Challenge 2016

  Slovensko absolútnym víťazom európskej súťaže! Nezabudnuteľné zážitky z odovzdávania cien v jedinečnom prostredí na nádvorí Galería Cristal v paláci Palacio de Cibeles v Madride.Zástupcovia 36 finalistov z 22 krajín Európy sa stretli 2. júna, aby sa dozvedeli mená víťazov v súťaži o najkrajšiu európsku fasádu roka 2016. 12-členná medzinárodná porota zverejnila výsledky a odovzdala ceny v 6 kategóriách súťaže.

  Baumit Life Challenge 2016
 • Baumit Klub

  Baumit Klub

  Si spracovateľ, remeselník, živnostník pracujúci v stavebníctve? Zaregistruj sa ešte dnes a pridaj sa k profesionálom! Zaregistruj sa do Baumit Klubu » Pravidelné informácie » Špeciálne ceny pre členov » Workshopy a semináre » Možnosť získať štatút Baumit Majster » Získanie zákazok

  Baumit Klub
 • Murár 2016

  Murár 2016

  Medzinárodná učňovská súťaž sa tento rok konala už po dvadsiaty tretí raz na pôde našej partnerskej odbornej školy na Nábreží mládeže v Nitre. Baumit sa opäť stal jej hrdým sponzorom. Baumit považuje dostatok mladých vzdelaných ľudí v stavebníctve za základ prosperity v budúcnosti a prakticky od našich začiatkov podporuje zaujímavé projekty stredných odborných škôl i vysokých škôl stavebného zamerania.

  Murár 2016
 • Klikni-Hlasuj-Vyhraj!

  Klikni-Hlasuj-Vyhraj!

  Európska fasáda roka sa blíži do svojho finále. O víťazovi sa dozvieme už 2. júna 2016 v Madride. Aj vy môžete byť pri tom! Pozrite si nominované objekty v galérii a dajte hlas vašej fasáde. Víťaz verejného hlasovania bude pozvaný na slávnostné odovzdávanie cien do Madridu. Verejné hlasovanie končí 4. mája 2016 o 12.00 hod.!

  Klikni-Hlasuj-Vyhraj!
 • Baumit Magazin

  Baumit Magazin

  Milí priatelia, prinášame vám nové vydanie nášho Baumit Magazínu. Opäť na vás čaká viacero prekvapení. Prajeme vám príjemné čítanie, ktoré vám prinesie veľa inšpirácie pre vašu profesionálnu činnosť alebo váš súkromný záujem nielen o stavebníctvo a architektúru.

  Baumit Magazin
 • Imobilio

  Imobilio

  Imobilio privítalo dobrovoľníkov z Baumitu BDD 2015. Pod touto skratkou sa skrýva Baumit Dobrovoľnícky Deň 2015. Tento rok sme sa aj my v Baumite rozhodli zapojiť a urobiť niečo zmysluplné pre druhých, konkrétne pre OZ Imobilio, ktoré bolo tento rok ocenené aj cenou Baumit Plyšová kocka 2015. 

  Imobilio
 • Výroba izolačných platní Baumit openTherm na Slovensku

  Výroba izolačných platní Baumit openTherm na Slovensku

  Spoločnosť Austrotherm zahájila 1.9.2015 vo svojom bratislavskom závode výrobu unikátnej izolačnej platne openTherm. Platne sú súčasťou tepelnoizolačného systému Baumit open. Baumit ako prvý na trhu priniesol spotrebiteľom zlúčenie inovatívnych produktov do jedinečného systému, ktorého výsledkom je vysoká paropriepustnosť, jedinečné tepelnoizolačné vlastnosti, samočistiaca fasáda a komfort zdravého životného štýlu.

  Výroba izolačných platní Baumit openTherm na Slovensku
 • Baumit partnerom Mestských zásahov

  Baumit partnerom Mestských zásahov

  95 nápadov ako zlepšiť Bratislavu Mestské zásahy sú priestorom pre všetkých, ktorí vidia problémy svojho mesta a chcú ho vylepšiť svojimi návrhmi. Nemusíš byť mestský poslanec, aby si z Bratislavy spravil lepšie miesto. Za myšlienkou projektu Mestské zásahy stojí známy architektonický ateliér Vallo-Sadovský. Jedným z hlavných partnerov projektu pre tento rok 2015 je aj spoločnosť Baumit.

  Baumit partnerom Mestských zásahov
 • Rodinný dom očami mladých architektov

  Rodinný dom očami mladých architektov

  Hľadali vhodné miesta pre rodinný dom v meste... V poradí už štvrtý ročník medzinárodnej  študentskej  súťaže: „Rodinný dom očami mladých architektov“, ktorú  organizuje česká agentúra Foibos a je realizovaná na viacerých fakultách škôl architektúry (SR, ČR, Poľsko, Maďarsko, Slovinsko) bola v jednotlivých národných kolách, vyhodnotená v priebehu mesiaca apríl. Bratislavská Fakulta architektúry STU sa zapojila  do súťaže  aj tento rok.  V národnom kole odovzdalo súťažné návrhy 24 kolektívov.  Spoločnosť Baumit, aj tento rok, národné kolo súťaže  nielen finančne podporila, ale bola opäť  (4. mája 2015) hostiteľom pri odovzdávaní cien.

  Rodinný dom očami mladých architektov
 • Baumit na Fashion TV

  Baumit na Fashion TV

  Jedným z mediálnych partnerov tohtoročnej Fasády roka 2015 bola aj známa Fashion TV, ktorá je zameraná práve na svet módy a dizajnu. 

  Baumit na Fashion TV
 • Fasáda roka pozná víťazov

  Fasáda roka pozná víťazov

  Baumit Fasáda roka 2015 pozná svojich víťazov. Víťazné fasády a ich tvorcovia boli slávnostne predstavení 4. júna 2015 na slávnostnom galavečeri v priestoroch bratislavskej Slovnaft Refinery Gallery. Celý večer sa niesol v duchu spojenia architekúry a módy - kreatívneho stvárnenia fasád objektov a sveta módy. Vyvrcholením večera bolo hudobné vystúpenie Márie Čírovej a detského speváckeho zboru.

  Fasáda roka pozná víťazov
 • Baumit a BMD 2015

  Baumit a BMD 2015

  Baumit vstupuje do sveta šoubiznisu. Nie celkom, ale predsa. V roku 2015 sa spoločnosť Baumit stala partnerom jesennej časti Bratislavských módnych dní 2015 (BMD 2015) a zároveň vyhlasovateľom témy pre projekt Hľadáme nové tváre slovenskej módnej scény.

  Baumit a BMD 2015
 • Kvalita na betón!

  Kvalita na betón!

  Od 2. júna 2014 prinášame na pulty stavebnín v úplne novom, atraktívnom šate ďalšiu významnú skupinu stavebninových výrobkov Baumit Betóny.

  Kvalita na betón!