Baumit

Myšlienky s budúcnosťou.

Rady a tipy pre stavbu pred zimou

Premenlivé jesenné počasie, skorý príchod zimy a vrtochy počasia sú strašiakom pre mnohých stavbárov, hlavne fasádnikov. 
Sledovanie predpovede počasia sa stáva zrazu každodennou záležitosťou. 

Ako si poradiť na stavbe pred zimou a pri nestabilnom počasí?
Na tipy a rady sme sa opýtali technických poradcov.

RADY A TIPY PRE STAVBU PRED ZIMOU (BLOG)

Ako dlho zreje fasádna omietka a ako ju ovplyvňuje teplota a vlhkosť vzduchu?
Do tajov zrenia fasádnych omietok vás zasvätí technik vývoja produktov Filip Jankech.

Pri rozhodovaní nám môžu napomôcť aj jednoduché pravidlá. Ak máme na stavbe alebo na chodníkoch kaluže vody a tie sa nezmenšujú, je vysoká vlhkosť vzduchu a voda sa nemá kam odpariť. Ak sa mi kaluže vody zmenšujú, znamená to, že vlhkosť vzduchu je nižšia a voda sa odparuje. Alebo to môžeme prirovnať aj k mokrej bielizni. Ak vyvesím vonku mokrú bielizeň a neschne mi, nemôže mi schnúť ani fasáda a omietka.


Zimná prísada do fasádnych omietok

Tlačí na vás zákazník, aby ste fasádu dokončili aj v zhoršenom počasí? Ponúknite mu kombináciu fasádnej omietky Baumit SilikonTop alebo GranoporTop so zimnou prísadou Baumit SpeedTop. Pre teplotu od +1 °C do +15 °C a relatívnu vlhkosť max. 95 %. Po 4 až 6 hodinách je fasádna omietka vyzretá a odolná voči nepriaznivému počasiu.


Ako opraviť stečenú fasádnu omietku, ktorú nám zmyl dážď? Ako zazimovať fasádu, ak sme ju zateplili, ale nestihli už naniesť fasádnu omietku? Do akej teploty môžem nanášať lepidlo na zateplenie?

Ďalšie praktické rady vám spísali technickí poradcovia Miro Stano a Jozef Poláček.


RADY A TIPY PRE STAVBU PRED ZIMOU (BLOG)

Nenechajte nič na náhodu a pripravte sa na zimu!