Baumit

Myšlienky s budúcnosťou.

AKTUALITY

 • Klima efekt bez klimatizácie

  Klima efekt bez klimatizácie

  Budovy utesňujeme stále viac a viac.  Ale aké to má pre nás následky? V minulosti sa, pri dotovaných cenách energie, nekládol veľký dôraz na izolačné vlastnosti stavebných materiálov. Napriek tomu, že od čias prekúrených domov a neefektívneho vetrania neubehlo až tak veľa času, zatepľovanie budov a kvalita okien sú dnes samozrejmosťou. Pozabudlo sa však na jednu dôležitú vec. Na tých, ktorí v týchto domoch bývajú. So zmenou stavebnej konštrukcie totiž dochádza aj k zmene vnútorného prostredia.

  Klima efekt bez klimatizácie
 • Bývate v práci unavení?

  Bývate v práci unavení?

  Bývate v práci unavení? Možno spávate v zlom prostredí. Nielen dĺžka spánku určuje, ako budete ráno čulí.Spánok je pre človeka dôležitejší ako jedlo, či dokonca voda. Už po jednom dni bez spánku sa začínajú objavovať príznaky apatie, spomalené myslenie, nepozornosť. Po troch prebdených nociach nastupujú halucinácie, psychické problémy a organizmus balansuje na hranici vyčerpania a šialenstva. Človek bez spánku nedokáže prežiť.  Veľký problém nastáva, ak človek nespí dostatočne dlho, alebo kvalitne. Príznaky nedostatku spánku sa vtedy nedostavujú tak razantne ako pri absolútnej nespavosti, ale z dlhodobého hľadiska výrazne znižujú kvalitu života aj život samotný. Lenže o tom, ako svieži ráno vstávate, nerozhoduje len počet hodín strávených v posteli.

  Bývate v práci unavení?
 • Ako si vybrať farbu na fasádu?

  Ako si vybrať farbu na fasádu?

  Pri hľadaní správnych odtieňov sa môžete inšpirovať z rôznych zdrojov. Či už ide o vaše obľúbené farby, súčasné trendy, ale možno aj odtiene, ktoré sa prirodzene vyskytujú v okolí vašej fasády. Farba je prirodzeným jazykom prírody a pre ľudí bolo životne dôležité správne vnímať a interpretovať farby okolo seba. Napriek tomu, že už tisíce rokov nežijeme priamo v prírode, stále sme schopní farby čítať a interpretovať.

  Ako si vybrať farbu na fasádu?
 • Výskumný park

  Výskumný park

  V minulosti sa jednoducho postavil dom a tým to skončilo. V súčasnosti sa vedci snažia za pomoci sofistikovaných metód zistiť, ako pohodlne sa v domoch býva a ako to vplýva na naše zdravie. Práve preto vznikol najväčší výskumný park v Európe na porovnávanie stavebných materiálov. Vo výskumnom parku VivaPark vedci a odborníci z rôznych oblastí analyzovali a zhodnotili prvýkrát stavebné konštrukcie a materiály. To prináša úplne nové súvislosti a poznatky.

  Výskumný park