Baumit

Myšlienky s budúcnosťou.

Baumit Magazin

Koniec roka sa nezadržateľne blíži, ak si nájdete chvíľku času na prečítanie nového čísla Baumit Magazinu, poteší nás to.

Ešte raz si s nami môžete pozrieť ocenené stavby v súťaži Fasáda roka 2017, ktorej cieľ ostáva rovnaký, a to trvalé presadzovanie a podpora kvality fasád.
Pozývame vás na výstavu, ktorá mapuje vývoj slovenského rodinného domu za posledných desať rokov a ukážeme vám tiež obnovené fasády dvoch objektov v centre mesta Svätý Jur, ktorý je pamiatkovou rezerváciou.

Prostredníctvom stránok Baumit Magazinu sa môžete s nami na chvíľu ocitnúť v obývačke pani Kláry Kubičkovej, historičky a teoretičky architektúry a výtvarného umenia, a „porozprávať“ sa s ňou aj o tom, že nielen ľudia, ale ani budovy by nemali stratiť svoj charakter. Ponúkame vám možnosť „ochutnať“ kuchyňu šéfkuchára hradnej reštaurácie Castellum Café v Nitre, „započúvať sa“ do hudby Bratislavských jazzových dní 2017, „preplávať“ Dunaj alebo zažiť krátky výlet do Slovinska.

Aj tento rok vyrazila na cesty Baumit Hliadka, ktorá navštívila 100 stavieb po celom Slovensku a rozdala 1000 odmien. Viac sa dozviete na www.baumitklub.sk.
Nová mikrostránka o farbách www.baumitlife.com, ktorú sme uviedli do života v máji, láme rekordy v návštevnosti a nás tešia veľmi pozitívne reakcie, ktoré nás zároveň motivujú k ďalším aktivitám v tomto veľmi dynamicky sa rozvíjajúcom prostredí.


Okrem slovenskej časti Baumit Magazinu vám prinášame samostatnú prílohu, ktorá „rozpráva“ príbeh firiem Wietersdorfer a Wopfinger, ktorý sa začal písať v roku 1988, kedy Friedrich Schmid a Dieter Kern spoločne založili značku Baumit. Takmer o 30 rokov neskôr, v roku 2017, skupina Wopfinger kúpila segment stavebných materiálov svojho partnera, spoločnosť w&p Baustoffe GmbH, a tak sú odteraz všetky podielové spoločnosti zastrešujúce stavebné hmoty združené pod jednou strechou. Ak sa chcete dozvedieť viac o rodine Baumit je pre vás určené špeciálne vydanie Baumit Magazinu.

Za celú redakciu Baumit Magazinu vám prajem príjemné čítanie a pokojné Vianoce v kruhu rodiny a priateľov.

Beáta Badiarová

Baumit Magazin 2017-2   Baumit Magazin 2017-2_priloha


Vašim reakciám sa vždy potešíme: redakcia@baumit.sk 
V prípade, ak by ste chceli zaslať výtlačok magazínu poštou, píšte na office@baumit.sk.